५ अर्ब ६३ करोडको १६ कम्पनीको आईपीओ आउँदै, हेर्नुहोस् कसको कति ?

विभिन्न १६ वटा कम्पनीहरुले सर्वसाधारणलाई प्राथमिक सेयर (आईपीओ) निष्कासन गर्न लागेका छन । ती कम्पनीहरुले ५ अर्ब ६३ करोड ५८ लाख रुपैयाँ बराबरको ५ करोड ६३ लाख ५८ हजार कित्ता आईपीओ निष्कासन गर्न लागेका हुन । १६ वटै कम्पनीहरुले आईपीओ निष्कासन अनुमति माग्दै नेपाल धितोपत्र बोर्डमा पुगेका छन ।

रुरु जलविद्युत परियोजना लिमिटेडले बोर्डबाट प्रिमियम मूल्यमा आईपीओ निष्कासन गर्न अनुमति पाइसकेको छ । कम्पनीले प्रतिकित्ता १२० रुपैयाँमा आईपीओ निष्कासन गर्दैछ । यी मध्ये अधिकाँश जलविद्युत कम्पनी रहेका छन । आयोजना प्रभावित स्थानीयबासिन्दाहरुलाई न्यूनतम १० कित्ता दिनुपर्ने वाध्यकारी व्यवस्थाका कारण जलविद्युत कम्पनीहरुले धमधाम आईपीओ निष्कासन गरेका छन ।जलविद्युत बाहेक डिस मिडिया नेटवर्क लिमिटेड, मनकामना स्मार्ट लघुवित्त वित्तीय संस्था र जीवन विकास लघुवित्त वित्तीय संस्था रहेका छन । रकमका आधारमा मध्य भोटेकोसी जलविद्युत कम्पनी लिमिटेडको सबैभन्दा बढी रहेको छ ।

मध्य भोटेकोसीले १ अर्ब ५० करोड रुपैयाँ बराबरको १ करोड ५० लाख कित्ता निष्कासन गर्न लागेको छ । यस्तै साहस ऊर्जा लिमिटेडले पनि १ अर्ब ५ करोड रुपैयाँ बराबरको १ करोड ५ लाख कित्ता निष्कासन गर्न बोर्डमा पुगेको छ । यस्तै ग्रीन भेन्चर्स लिमिटेडले साढे ६२ करोड रुपैयाँको आईपीओ निष्कासन गर्ने भएको छ ।

सूचि हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस

Facebook Comments Box
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

♡ सुन्दर नेपाल सबै ...

Pokhara

पोखरा ताल

Annapurna

अन्नपूर्ण हिमालय

Lumbini

लुम्बिनी


0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x